مهارت فرزندپروری موفق

مهارت فرزندپروری موفق چیه؟

شما برای اینکه فرزندپروری موفقی داشته باشید، نیازی به داشتن مدرک دکترا در رشته های روانشناسی ندارید و کافیه با رعایت یکسری از اصول ساده که خودتان آنها را می دانید اما گاهی آنها را از یاد می برید و یا بنا به دلایل دیگر از اجرای آنها دست بر می دارید.

شما باید این اطمینان را داشته باشید که امور تربیتی ساده، اما عملی برای فرزندپروری و تربیت فرزندانتان وجود دارد که با بکار بستن آنها می توانید در کمال آرامش، فرزندپروری و تربیت فرزند موفقی را تجربه کنید و بکار ببندید.

به شما تبریک عرض می کنم، که تصمیم گرفتید که برای آینده خودتان و فرزندتان سرمایه گذاری کنید، در دنیایی زندگی می کنیم که بسیاری از افراد ادعای فرزندپروری دارند و حتی شیوه های ساده فرزندپروری را نمی دانند اما برای شما نسخه می پیچند.

اطلاعات کلی فیلم دوره فرزندپروری:

مهدی امیرخانی

سخنران: مهدی امیرخانی (کارشناس ارشد روانشناسی عمومی)

موضوع: دوره فرزندپروری

مبلغ سرمایه گذاری: فیلم این دوره به صورت رایگان در دسترس است.

محل برگزاری: هر جایی که شما دوست دارید (کامپیوتر، موبایل، اتومبیل یا هر جای دیگری که دوست داشته باشید فیلم‌ها را مشاهده کنید)

نظر شرکت کنندگان در این دوره را در اینجا بشنوید.(این دوره با نام فرزندپروری خودمانی هم اجرا شده)

دانلود فیلم نظر شرکت کنندگان کارگاه مهارت فرزندپروری موفق:

 

سرفصل های این دوره عبارتند از:

 • ریشه های بد رفتاری فرزندان
 • امتیاز دهی دو طرفه به رفتارهای غلط
 • اعمال فشار دو طرفه
 • آموزشهای دیداری و شنیداری غلط اطرافیان
 • پاداش ندادن به رفتارهای درست
 • گفتارهای غلط خانواده
 • تهدید و تنبیه غلط

مزایا و معایب دوره های مجازی:

محصولات مجازی نقاط قوت زیادی دارند، شما می توانید یک محصول را چندین و چند بار ببینید.
یا اگر از دیدن آن خسته شدید می توانید سر فرصت مناسب تری مجدد به سراغ آن بروید و آن را با آرامش ببینید.

البته ممکن است حین دیدن فیلم های دوره تمرکزتان را از دست بدهید پس بهتر است حین دیدن فیلم ها موبایل و تکنولوژی را کنار بذارید.
برای اینکه در حین دیدن فیلم های دوره خسته نشوید ما فیلم های دوره را به بخش های کوتاه تری تقسیم کردیم تا بتوانید به راحتی فیلم های این دوره را تماشا کنید.

مهارت فرزندپروری موفق

این دوره به درد چه کسانی می خورد؟

 • پدر مادرهایی که الان فرزند دارند و می خواهند فرزندانی موفق را تربیت کنند.
 • زوجینی که می خواهند فرزندآوری را تجربه کنند
 • مربی ها و معلم های مهد کودک و مراکز آموزشی

 

مهارت فرزندپروری موفق

معجزه ها در فرزندپروری موفق دیده خواهد شد :

در ابتدای کارگاه های فرزندپروری بسیاری از پدر و مادر ها این انتظار را دارند که با شرکت کردن در این کارگاه تمام مشکلاتی که بین والدین و فرزندان وجود دارد یک شبه حل شود بطوریکه دیگر نیازی به هیچ کارگاه یا آموزشی نباشد. برای همین همیشه در ابتدای همه کارگاه های فرزندپروری و تربیت فرزند ( همچنین در کارگاه های دیگر همچون مهارت حل تعارض، مهارت همسرداری موفق و غیره) این نکته را یادآور می شوم که مراقب افکار خودتان باشید تا در طول برگزاری کارگاه تمرکز شما را برهم نزند. منظور این است که مسائل و مشکلات مربوط به فرزندپروری و تربیت فرزند یک شبه به وجود نیامده است که انتظار داشته باشیم، یک شبه هم حل شود. اما به شما این اطمینان را می دهم، در صورتی که به تکنیک های گفته شده در فیلم این دوره کامل عمل کنید قطعا شاهد معجزات خواهید بود.

مهارت فرزندپروری موفق

والدین هوشمند در مهارت فرزندپروری موفق:

منظور ما از والدین هوشمند، والدینی می باشند که مسائل مختلف فرزندان خود را در سنین مختلف می شناسند و متناسب با سنی که فرزندشان در آن قرار دارند، شیوه های موثر و کاربردی را انتخاب کرده و بکار می بندند و هیچ گاه یک شیوه را برای حل تمامی موضوعات بکار نمی بندند. آنها می دانند  فرزندپروری و تربیت فرزندان موفق یک روند همیشگی می باشد که بایستی مهارت های لازم برای فرزندپروری و تربیت فرزندان موفق را با توجه به رشد فرزندانشان به دست بیاورند. زیرا در هر سنی مسائل نسبت به سن دیگر متفاوت می باشد و یا گاهی مسئله ای در دوره ای وجود دارد که در سنین پایین تر و یا بالاتر برای فرزندان دیگر وجود ندارد.

مهارت فرزندپروری موفق

مفهموم تربیت فرزندان موفق (مهارت فرزندپروری موفق):

منظور ما از فرزندان موفق، فرزندانی می باشند که در همه جنبه های مربوط به زندگی پیشرفت خواهند کرد نه فقط جنبه اقتصادی. متاسفانه در صد بسیار زیادی از والدین امروزی توجه خود را فقط و یا بهتر است بگویم بیشتر توجه خود را  به کلاس های فوق برنامه همچون آموزش زبان قرار داده اند که صد البته یادگیری این مهارت ها لازم و ضروری است. اما اگر کمی در جامعه با دقت بیشتری به بچه ها نگاه کنید، جای خالی آموزش مهارتهایی همچون کنترل خشم، حل مسئله، تصمیم گیری و غیره را خواهید دید.

نقش صبوری در فرزندپروری و تربیت فرزندان موفق:

همانطور که قبلا اشاره شد، فرزندپروری و تربیت فرزندان موفق یک روند همیشگی می باشد که نیاز به صبر، حوصله و پشتکار همیشگی والدین دارد. والدین آگاه و هوشمند می دانند که اگر می خواهند همیشه از کنار هم بودن با فرزندانشان لذت ببرند باید صبور باشند و تکنیک های آموزش دیده را پیاده سازی کنند تا در آینده نچندان دور نتایج آن را ببینند.

ریشه مشکلات فرزندپروری را پیدا کنید:

یکی از شایع ترین اشکالات والدین و حتی برخی از متخصصین این می باشد که بجای تمرکز روی ریشه مشکلات به ظاهر رفتار و مشکلات توجه می کنند. مثالی که همیشه در کارگاه های فرزندپروری می زنم این می باشد:

اگر شما گلدانی در منزل داشته باشید که گل داخل آن پژمرده شده باشد چه کار می کنید؟  دقیقا به بررسی دلایل پژمرده شدن گل می پردازید. آب، نور کافی، خاک و کود گلدان را مورد بررسی قرار میدهید تا دلیل پژمرده شدن را دریابید.

در مورد رفتارهای فرزندانمان چطور؟ متاسفانه به ظاهر رفتار توجه می کنیم و به دنبال دلایل اصلی و ریشه ای نمی گردیم.

ما در طول این دوره فرزندپروری به ریشه های بدرفتاری کودکان و نوجوانان می پردازیم و به شما قول می دهیم که اگر به کارهای گفته شده عمل کنید بسیاری از مسائل و مشکلات موجود بین والدین و فرزندان حل خواهد شد.

 

بهانه هایی برای تهیه شرکت نکردن در این دوره:

از آنجاکه افراد اهمال کار برای تغییر نکردن بهانه‌هایی می‌خواهند، من می‌خواهم به دوستان اهمال کار کمک کنم تا زحمت کمتری بکشند و لیست بهانه‌های متداول را در ادامه برایشان آماده کرده‌ام:

باشه یکم سرم که خلوت شد…

زندگی به این خوبی! چشه مگه؟

موفق شدن دردسرهای خودش را داره… من به همین زندگی راضی‌ام…

الان کارهای مهم‌تری دارم…

بعید می دونم اثری داشته باشه….

دیگه از من که گذشته…

این چیزا با آموزش درست نمی شه! ذاتیه!

خودم به راحتی فرزندم را تربیت می کنم

و غیره

لیست بالا و بسیاری از بهانه‌های دیگر، نمونه‌ای کوچک از مکانیزم مغز است که می‌خواهد ما را در حالت موجود حفظ کند و ما از دایره امن خودمان خارج نشویم.

مهارت فرزندپروری موفق

ابن محصول به روز آوری خواهد شد و فایل های بیشتری جهت استفاده شما قرار خواهد گرفت.

 

رایگان
دسترسی رایگان به این دوره

مدرس دوره

مهدی امیرخانی

مهارتهای زندگی مدرس مهارتهای زندگی، همسرداری، فرزندپروری

برنامه درسی دوره

فایل های تصویری جلسه 1 تا 7

 • جلسه اول
  05:08
 • جلسه دوم
  05:33
 • جلسه سوم
  12:15
 • جلسه چهارم
  05:44
 • جلسه پنجم
  09:22
 • جلسه ششم
  05:16
 • جلسه هفتم
  10:06